| Cosmetic condition | Excellent |
|---|---|
| Charger and cable | Yes |
| Processor | Hexa Core |
| Screen Size | 4.7 in |
| Manufacturer Color | Silver |
| Chipset Model | Apple A11 Bionic Apl1w72 (10 NM) |
| Color | Silver |
| Memory Card Type | Built-In Memory |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 8 |
| Style | Bar |
| Connectivity | Bluetooth, Lightning, NFC, GPS, Glonass, Galileo |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 2 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 8 4.7" Unlocked – 256GB – Silver – Excellent Condition. Color: Silver, Condition: Excellent - Refurbished. Listed at 144.69 USD. Apple iPhone 8 4.7" Unlocked / 256GB / Excellent Condition / Silver. It’sunlocked and ready to use with any carrier. 🔓Unlocked – compatible with all major carriers. 🔋 Battery in good health (pre-owned, fully tested).