| Processor | Hexa Core |
|---|---|
| Screen Size | 4.7 in |
| Color | Silver |
| Chipset Model | Apple A11 Bionic Apl1w72 (10 NM) |
| Memory Card Type | Built-In Memory |
| MPN | MQ6W2LL/A |
| Lock Status | AT&T Locked |
| Model Number | MQ6W2LL/A |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Brand | Apple |
| Unit Type | Unit |
| Network | AT&T |
| Model | Apple iPhone 8 |
| Connectivity | 4G, Bluetooth, GPS, LTE, NFC, WI-FI |
| Style | Bar |
| Operating System | iOS |
| Features | Accelerometer, Bluetooth Enabled, Camera, Digital Compass, Fingerprint Sensor, Front Camera, GPS, MMS (Multimedia Messaging), Pressure Sensor, Retina Display, Speakerphone, Streaming Video, Wi-Fi Capable |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Unit Quantity | 1 |
| Contract | Without Contract |
| Camera Resolution | 12.0 MP |
| Country of Origin | China |
| RAM | 2 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 8 64GB Silver AT&T – Tested Fully Functional – 92% Battery. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 42.50 USD. Storage Capacity: 64GB. Includes:Apple iPhone 8 64GB Silver. Based on the provided testing report, this phone is fully functional with strong battery health at 92% and genuine OEM components installed.