| Processor | Hexa Core |
|---|---|
| Screen Size | 4.7 in |
| Manufacturer Color | Space Gray |
| Chipset Model | Apple A11 Bionic Apl1w72 (10 NM) |
| Color | Gray |
| Memory Card Type | Built-In Memory |
| Lock Status | Network Unlocked |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 8 |
| Style | Bar |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Lightning, NFC, GPS, Glonass, Galileo |
| Features | Geotagging, Water-Resistant, Proximity Sensor, Gyro Sensor, Digital Compass, Accelerometer, Ambient Light Sensor, Speakerphone, Camera, Barometer |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 2 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 8 64GB Space Gray~ unlocked*. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 65.13 USD. Battery health : good Condition: scratches and scuffs. Tested and working Factory reset and ready to reuse Free and fast shipping!! Please let us know if any questions.