| Screen Size | 5.5 in |
|---|---|
| Color | Gray |
| Chipset Model | Apple A11 Bionic Apl1w72 (10 NM) |
| Memory Card Type | Built-In Memory |
| MPN | A1864 |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| Model Number | A1864 (CDMA + GSM) |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 8 Plus |
| Connectivity | 4G, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, Glonass, Lightning, Galileo |
| Operating System | iOS |
| Charger Included | No |
| Features | Front Camera, Built-In Front Camera, Wi-Fi Capable, Fingerprint Sensor, GPS, Camera, Digital Camera |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Contract | Without Contract |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 3 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 8+ Plus (Unlocked) 256GB Space Gray. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 109.99 USD. This item is fully working with no issues. Overall in good condition with possible scratches/scuffs from normal use. No cracks. Data reset ready to go. Fully unlocked for any carrier worldwide. 256GB of internal storage.