| Compatible Brand | For Apple |
|---|---|
| Color | White |
| Max. Output Power | 12W |
| UPC | 885909629022 |
| Compatible Screen Size | 11.6 in |
| Compatible Model | For Apple iPad mini (1st Generation), Universal, For Apple iPad (1st Generation), For Apple iPad mini 2, For Apple iPad mini 3, For Apple iPad 2, For Apple iPad Pro (2nd Generation), For Apple iPad mini 4, For Apple iPad (5th Generation), For Apple iPad (4th Generation), For Apple iPad (6th Generation), For Apple iPad Pro (3rd Generation), For Apple iPad Air 2, For Apple iPad (3rd Generation), For Apple iPad Air (1st Generation), For Apple iPad Air (3rd Generation), For Apple iPad Pro (1st Generation) |
| Material | Plastic |
| Item Length | 1.0 in |
| Brand | Apple |
| Type | Power Adapter |
| Item Height | 2 in |
| Model | A1357 |
| Features | Battery Powered, USB Powered |
| Item Width | 1.0 in |
| Country of Origin | China |
| MPN | A1357 |
Check the listing for details. Apple USB Power Adapter Lot – NEW – Genuine 10W – Type A – iPhone / iPad Charger. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 12.98 USD. Genuine Apple 10W USB Power Adapter. • Model: 10W USB Power Adapter. • Compatibility: iPhone, iPad, iPod, and other USB-powered devices.