| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Unbranded |
| MPN | Does not apply |
| Item Length | 11.1in |
| Item Height | 1.3in |
| Item Width | 8.9in |
| Author | Neill Schurter |
| Publication Name | Applied Physics |
| Format | Hardcover |
| Language | English |
| Publisher | Pearson Education |
| Publication Year | 2016 |
| Type | Textbook |
| Item Weight | 60 Oz |
| Number of Pages | 768 Pages |
Check the listing for details. Applied Physics (11th Edition) - Hardcover By Ewen, Dale - GOOD. Condition: Good. Listed at 114.79 USD. Applied Physics (11th Edition) - Hardcover By Ewen, Dale - GOOD Product Id:0134159381 Condition:USED_GOOD Notes:Item in good condition. Textbooks may not include supplemental items i.e. CDs, access codes etc...