| Brand | Aputure |
|---|---|
| Type | Bulbs |
| Light Type | LED |
| Compatible Brand | Universal |
| Features | Portable |
| Power Source | AC-Powered |
| Color | White |
| Model | B7C |
| California Prop 65 Warning | yes |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Custom Bundle | Yes |
| Weight | 240g/0.529lb |
| Power | 7W |
| Color Temperature | 2,000K-10,000K |
| CRI | 95+ (2,500-10,000K) |
| TLCI | 96+ (2,500-10,000K) |
| Lamp Socket Type | E26/E27 |
| Control Methods | On-board Controls, SidusLink App |
| Operating Voltage | 100V~240V |
| Maximum Power Draw | 9W |
| Lithium-polymer Battery | 1300mAh 7.4V |
| Max Brightness | 70+ minutes |
| Marke | Aputure |
| Produktart | Bulbs |
Check the listing for details. Aputure Accent B7C 7W RGBWW LED Smart Bulb Light 2000K-10000K Adjustable & App. Color: White, Condition: New. Listed at 53.04 USD. 【HSI/CCT/FX Lighting Modes】: In addition to HSI Color Mode, The B7c 7W RGBWW LED Smart Bulb supports to adjust white light with CCT Mode from 2,000K to 10,000K, or use built-in lighting effects presets with FX Mode: Paparazzi, Fireworks, Faulty bulb, Lightning, TV, Pulsing, Fire, Party, Cop Car.