| Brand | Aputure |
|---|---|
| Light Color | Variable - 2300-6800K |
| LED/Bulb Count | 888 - Bi Color Elements |
| Type | LED |
| Power Source | Battery and AC Power |
| Color | Black |
| Voltage | 15V Battery /120V AC |
| Model | Aputure Amaran Tri-8c |
| Light Type | LED |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 60 W |
Check the listing for details. Aputure Amaran Tri-8c Daylight LED Video Light (V-Mount) Kit. Color: Black, Condition: Used. Listed at 350.00 USD. Aputure Amaran Tri-8c BiColor Variable Color Light Kit. A/C Power Adapter. V-Battery Mount (No V-mount Battery). D-tap to D-tap Cable. Softbox Kit. Upgraded Light Bracket.