| Brand | Aputure |
|---|---|
| MPN | AP00000214 |
| Model | Aputure AP00000214 |
| Type | LED |
| Item Type | 1x LED Monolight |
| Included Light Modifier | 1x Reflector |
| Included Storage Case | Yes |
| Photometrics | 2300K: 1591 fc / 17, 130 Lux (Unmodified) 3200K: 1755 fc / 18, 883 Lux (Unmodified) 4300K: 1875 fc / 2 |
| Color Temperature | 2300 to 10,000K |
| Color Modes | RGB, Daylight, Tungsten |
| Color Accuracy Standard | CRI 95 TLCI 98 CQS 96 TM-30 Rf 93 TM-30 Rg 101 SSI 74 at 3200K SS |
| Dimming | App-Controlled / Controller Included / DMX (Continuous) • 0 to 1 |
| Front Accessory Mount | Front Accessory Mount |
| Wireless Remote Control Type | Bluetooth CRMX |
| Power Source | AC Power (Cable Included) *Requires Power Supply/Controller (Incl |
| Battery Plate Type | 2x Gold Mount (Built-In) |
| Battery | 2x Gold Mount Rechargeable, 22 to 33.6 VDC (Not Included) or 1x Battery Power Station, 48 VDC (Not I |
| Input Power | 48 VDC at 15 A 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz at 8 A |
| Power Consumption | 720 W (Maximum) |
| Fixture Mounting | 1x 1-1/8 Stud with 5/8 Receiver (Via Yoke Mount) |
| UPC | 850065294339 |
Check the listing for details. Aputure LS 600c Pro II RGB LED Monolight (Gold Mount). Condition: New. Listed at 1490.00 USD. TheAputure LS 600c Pro II RGB LED Monolight is a higher-output, higher-efficiency successor to the powerful, point-source light, also improving color accuracy. Using available high-amperage batteries (26V/18A and 28.8V/16A) allows you to run the light fixture at full power.