| Manufacturer | Aputure |
|---|---|
| UPC | 6971842180776 |
| MPN | NOVAP300C |
| Brand | Aputure |
| Series | Apurture Nova |
| Softbox/Diffuser Shape | Square/Rectangle |
| Type | LED |
| Item Height | 10.67 in |
| Color | Black |
| Model | Apurture Nova P300c |
| Features | Panel |
| Item Length | 39.9 in |
| Item Weight | 53.8 lbs |
Check the listing for details. Aputure Nova P300c 300W RGBWW LED Soft Light. Color: Black, Condition: New. Listed at 1469.00 USD. The Aputure Nova P300c is a 300W RGBWW LED soft light designed for professional lighting and studio use. This square/rectangle-shaped panel light is part of the Aputure Nova series and features a black color design.