| MPN | NOVAP300C |
|---|---|
| UPC | 6971842180776 |
| Manufacturer | Aputure |
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Series | Aputure Nova |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 12.6 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Mount Type | Stand Mount |
| Range | 30m |
| Slave/Flash Connection | Wireless |
| Softbox/Diffuser Size | Large |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Brand | Aputure |
| Series | Apurture Nova |
| Softbox/Diffuser Shape | Square/Rectangle |
| Type | LED |
| Item Height | 10.67 in |
| Color | Black |
| Model | Apurture Nova P300c |
| Features | Panel |
| Item Length | 39.9 in |
| Item Weight | 53.8 lbs |
Check the listing for details. Aputure Nova P300c 300W RGBWW LED Soft Light Panel PRO. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 1499.00 USD. The Aputure Nova P300c 300W RGBWW LED Soft Light Panel is an incredibly powerful tool for any filmmaker. The Nova P300c features the most extensive expanded bi-color range of any Aputure light, capable of producing white light from 2,000K to 10,000K.