| Pack Size | Single |
|---|---|
| Top Type | Screw-on Lid |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Set Includes | vent cap, hideaway spout |
| Item Length | 11.25 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Water Jugs |
| Unit Type | Unit |
| Volume | 7 gal |
| Item Height | 15.25 in |
| Features | BPA-Free, Stackable |
| Item Weight | 2 lbs |
| Item Width | 11 in |
Check the listing for details. Aqua Tainer 7 Gallon Water Container Ergonomic Handle Stackable Water Jug New. Color: Blue, Condition: New. Listed at 26.07 USD. Made from strong materials, the contoured handle makes it easy to carry. There's a hideaway spout for convenient dispensing. Stackable when empty for compact storage. Aqua-Tainer Water Container 7 Gal.