| Brand | FloraCraft |
|---|---|
| Type | Table top floral design |
| Volume | 12 oz |
| Color | Green |
| Item Height | 1.8" |
| Features | BPA-Free |
| Material | Plastic |
| Item Length | 19.6" |
| Unit Quantity | 6 |
| Item Width | 5.2" |
| Item Weight | 12 oz |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. aqua-tainer water container. Color: Green, Condition: New, Made in United States. Listed at 11.00 USD. The Aqua-Tainer water container by FloraCraft is a BPA-free plastic container designed for table top floral design. With a green color and elegant design, this container is perfect for storing water for camping, hiking, or other outdoor activities.