| Stone Type | aquamarine |
|---|---|
| Couleur dominant | Blue |
| Origin | Brazil |
| Number of pieces | 1 |
| Average Weight (Carats) | 1.95 cts |
| Dimension (mm) | 15,2 x 4,8 x 2,8 mm |
| Item Reference | 2012339A |
| Manufacturer | Unbranded |
| style | Classic |
| Audience | For all |
| Brand | A Bijoux |
| MPN | 2012339A |
Check the listing for details. AQUAMARINE. 1.95 Carats. Brazil. Condition: New. Listed at 30.02 USD. Right of withdrawal: In accordance with the provisions of Articles L. 120-20 et seq. of the Consumer Code, consumers have a right of withdrawal. Only products returned in their entirety, in their original packaging and in perfect condition, may be subject to a right of withdrawal. The consumer may request, at their choice, a credit on the sums paid, an exchange of the product or a refund of the sums paid. In such a case, A BIJOUX must, within THIRTY DAYS of exercising the right of withdrawal, credit the consumer with a credit or reimburse the sums paid. Returns / Exchanges: - Before any return, please obtain agreement by email, in order to process the return in the best conditions. - An item can be returned to us within 15 days of its dispatch (postmark as proof) provided that it has not b.