| Options | 36CM (12 LEDS )4W |
|---|---|
| Plug Type | US Plug |
| Bulb Type | LED |
| Material | PVC+ Aluminum |
| Proteciton grade | IP68 |
| LED lamp bead number | 12LED/18LED/21LED |
| Brand | Unbranded |
| Type | Fish Tank Light |
| Energy Star | 5 Stars |
| Light Length | 36CM/56CM |
| Water Type | All Water Types |
| LED Chips | 5050RGB |
| Voltage | 12V DC |
| Model | Remote |
| Features | Color Enhancing |
| Application | Underwater |
| Power | 4W/7W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Aquarium Air Bubble LED Light RGB Fish Tank Light Remote Control Waterfall Light. Condition: New, Made in China. Listed at 16.94 USD. Type: Aquarium Light. Using high density bubble tube with pump (pump not included), gas evenly with sufficient oxygen. The power of the air pump is related to the depth of the fish tank. The deeper the water, the greater the water pressure.