| Brand | Uxcell |
|---|---|
| Handle Length | 34cm/13.4" |
| Net Mouth Size | 12 x 10.5cm/5" x 4.1"(L*W) |
| Material | Metal & Plastic & Nylon |
| Net Depth | 10cm/4" |
| Total Size | 44 x 12cm/17.3" x 5"(L*W) |
| Color | Pink, White |
| Product Name | Fish Landing Net |
| Package Content | 1 x Fish Landing Net |
| Net Weight | 45g |
| California Prop 65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov - |
| UPC | 712662509318 |
Check the listing for details. Aquarium Betta Tank Plastic Rectangle Frame Fish Skimming Net Pink 5inch Width. Color: Pink, White, Condition: New. Listed at 8.22 USD. Description: Rectangle mouth bracket with spiral long slim handle. Fishing Netting Net with plastic coated handle provide a comfortable and secure grip. Ideal for landing the fishes in the aquarium, fish tank, small pond or small stream in the park.