| Brand | Unbranded/Generic |
|---|---|
| ASIN | B7MB6RMTD7 |
| A bottle | Citric acid 200g+water 600g |
| B bottle | Baking soda 200g+water 200g |
| Voltage | AC 100V-240V input; DC 12V output |
| <span style= | #d35400; |
| Main material | Aluminum alloy |
| Main color | Silver |
| Name | DIY CO2 generator system |
Check the listing for details. Aquarium DIY CO2 Generator System Kit CO2 Generator System with Solenoid G7N6. Condition: New. Listed at 53.42 USD. Bubble counter with a check : -rate of CO2 indication device and water back into the bottle. Inject to your aquarium with CO2 quickly and easily. Just add citric acid, baking soda, water into the bottle, can produce carbon dioxide.