| Brand | AUXBEAM |
|---|---|
| Working voltage: | DC 12-24V |
| Max current: | 60A |
| Rated voltage: | 12V 20A / 24V 10A |
| Operating at 12 Volts: | max power rating of 720W |
| Operating at 24 Volts: | max power rating of 1200W |
| Switch operation: | On-Off |
| Operating temperature: | -40°C -, 105°C |
| Waterproof rating: | IP65 |
| Color: | RGB |
Check the listing for details. AR-800 8Gang Multifunction RGB Switch Panel w/bluetooth Controlled for Chevrolet. Condition: New. Listed at 269.99 USD. The latest system can be operated viaswitch panel or smartphone. Change the color and lighting modes to have fun programming with Auxbeam latest RGB switch panel! The New RGB switch panel is now available!