| Brand | Pulse |
|---|---|
| Rack Unit Width | 600 mm |
| Type | Server Rack |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Mount Type | Freestanding |
| Rack Depth | 1200 mm |
| Item Height | 89" |
| Item Length | 48" |
| Number of Side Panels | 4 |
| Rack Unit Height | 48 U |
| Item Width | 24" |
Check the listing for details. AR3307 SERVER RACK 48U CABINET 600MM X 1200MM HIGH DENSITY PULSE DELL APC RACKS. Condition: New. Listed at 1899.99 USD. AR3307 Enclosure 48U Server Rack Cabinet Data Racks 600MM X 1200MM Standard 19" rack mount posts for servers and equipment. Front and Back Locking Doors, Removable Sectional Side Panels, Casters, Removable Roof Panel.