| Brand | BFO |
|---|---|
| Diameters: | 6" |
| Feature 1: | deflects rounds and resists pitting |
| Feature 2: | Reversible steel target face |
| Feature 3: | Precision cut with a CNC plasma cutter |
| Important Notice | 1" x 1" x 1/4" angle iron is recommended, Assembly is required!, Professional installation required, Package Included: Just like the picture |
| Key words: | pivot tubes Pad Steel Shooting Range Targets Dueling Trees Paddle |
| Material Thickness: | 3/8" (10mm) |
| MPN | JYKBEH |
| Note | No Instruction Included |
| Notice | This is aftermarket replcement part., California Prop 65 Warning. |
| Package including: | 6pcs 6" x 3/8" Swing Paddles with 6 Tubes! |
| size of tubes: | φ17*φ22.5*47(4 pcs), φ17*φ22.5*49(2pcs) |
| Steel: | AR500 Steel |
| Type | Swing Paddles |
Check the listing for details. AR500 Target Tree Steel Target Set 6x 6" X 3/8" Assembly Target Dueling Tree. Condition: New. Listed at 372.99 USD. Steel:AR500 steel. Assembly is required! Other materials, welding and fabricating capabilities are needed to make an entire dueling tree!. 2x Front Steering Knuckles+Wheel Hub Bearings For Toyota Camry 698-398 698-399.