| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Arabella |
| Brand | Coaster |
| Model | 506591 |
| MPN | 506591 |
| Color | Gray |
| Type | Sofas |
| Style | Transitional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 77" |
| Item Length | 35" |
| Category | Sofas |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Arabella Upholstered Padded Arm Sofa Grey |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Sofas |
| Compatible Brand | Coaster |
| Product | Arabella Upholstered Padded Arm Sofa Grey |
| Installation | Yes |
| UPC | 021032416805 |
Check the listing for details. Arabella Upholstered Padded Arm Sofa Grey. Color: Gray, Condition: New. Listed at 569.99 USD. Upholstered in smooth grey leatherette with subtle stitched details, it brings an updated touch of style to any room. Sofa upholstered in smooth grey leatherette with stitched accents for a sleek modern look.