| Book Title | Arabic Grammar: A First Workbook |
|---|---|
| Narrative Type | Instruction |
| ISBN | 9780521293013 |
| Subject Area | Foreign Language Study |
| Publication Name | Arabic Grammar : a First Workbook |
| Publisher | Cambridge University Press |
| Item Length | 9 in |
| Subject | Arabic |
| Publication Year | 1980 |
| Type | Language Course |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.7 in |
| Author | G. M. Wickens |
| Item Weight | 10.7 Oz |
| Item Width | 6 in |
| Number of Pages | 180 Pages |
Check the listing for details. Arabic Grammar: A First Workbook by Wickens. Condition: Good. Listed at 18.99 USD. Thanks for viewing our Ebay listing! If you are not satisfied with your order, just contact us and we will address any issue. If you have any specific question about any of our items prior to ordering feel free to ask.