| Feature | Great Durability,Convenient Use |
|---|---|
| Mount Type | Floorstanding |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Tiers | 2 |
| Number of Universal Wheels | 4 (2 with Brakes) |
| Material | PP |
| Color | White, Black |
| Shape | Rectangular |
| Overall Load-capacity | 30kg/66.14lbs |
| Product Size | 40*16*56cm/15.7*6.3*22in |
| Package Size | 42.5*42*17.5cm/16.73*16.54*6.89in |
| Gross Weight | 3.8kg/8.38lbs |
| Net Weight | 3.61kg/7.96lbs |
| Number of Auxiliary Wheels | 3 |
Check the listing for details. Bathroom Storage Floor Cabinet Slim Bathroom Storage Cabinet,Storage Cabinet. Color: White, Black, Condition: New. Listed at 48.97 USD. Storage Cabinet, Slim Bathroom Storage Cabinet, Bathroom Storage Floor Cabinet. Made of high-strength material, this 2-tier storage cabinet is sturdy and durable, easy to organize various daily necessities, and the universal wheels design makes it more convenient to move.