| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Size | 23.6"*8.3"*29.5" |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Room Type | Entryway, Kitchen, Bathroom, Bedroom, Living Room |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Finish Type | Painted |
| Special Feature | Soft closing doors, Eco-friendly material, Thickened wood, Adjustable Shelf |
| Brand | EFURDEN |
| Type | Wall Cabinet |
| Item Height | 29.5in |
| Item Length | 23.6in |
| Item Width | 8.3in |
| Color | White |
| Door Style | V-Groove Shaker |
| Number of Shelves | 2 |
| Item Weight | 23.8 pounds |
| Style | Farmhouse |
Check the listing for details. Bathroom Wall Cabinet 29.5”H Wall Mounted Cabinet w/2Doors & Adjustable Shelves. Color: White, Condition: New. Listed at 62.99 USD. 【Multipurpose Storage Cabinet】 The white wall - mounted bathroom cabinet can be installed on the wall or above the toilet. 【Wall Mounted Design】 The bathroom cabinet features a hanging design, enabling it to be firmly installed on the wall.