| Brand | PF WaterWorks |
|---|---|
| Application | Tub,Tub & Shower |
| Color Family | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Features | No Additional Features |
| Finish | Chrome |
| Number of Screws | 0 |
| Open/close function | Yes |
| Pack Size | 1 |
| Plumbing Part Type | Drain |
| Returnable | 90-Day |
| Sink Accessory Type | Strainer/Stopper |
| Style | Grid |
| Manufacturer Warranty | Limited One Year Warranty |
| Drain opening (in) | 2 |
| Product Depth (in) | 2 in |
| Product Height (in) | 2 in |
| Product Width (in) | 2 in |
| UPC | 313051375332 |
Check the listing for details. Bathtub SS Hair Catcher Strainer. Condition: New. Listed at 12.91 USD. Application Tub,Tub & Shower. Tubstrain Universal Tub Hair Catcher/Strainer is the perfect way to prevent nasty hair clogs. This strainer is easy to install without the use of tools. Drop in design and is easy to clean and maintain.