| Brand | SD Toys |
|---|---|
| Age Level | 3 years and up |
| Item Weight | 158g |
| Item Length | 200mm |
| Item Width | 40mm |
| Item Height | 140mm |
| Color | Multi-colored |
| Batteries | No |
| Language | English |
| Type | Clay & Dough |
| Release Date | 02/09/2015 |
| Title | Batman Batmobile Super Dough Do It Yourself Modeling Set |
| Dimensions | 20 x 4 x 14 cm; 158.76 Grams |
| Material | Clay |
| Min. Number of Players | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| MPN | SDTWRN89472 |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 8436546894735 |
Check the listing for details. Batman Batmobile Super Dough Do It Yourself Modeling Set. Color: Multi-colored, Condition: New, Made in UK. Listed at 16.61 USD. Great for fans of the DC Comics Universe. With full colour instruction booklet. Housed in a display box. For Ages 14+. Type: Clay & Dough. Release Date: 02/09/2015. Age Level: 3 years and up. Color: Multi-colored.