| Brand | SD Toys |
|---|---|
| Age Level | 3 years and up |
| Dimensions | 12.7 x 15.24 x 5.08 cm; 180 Grams |
| Batteries | No |
| Item Length | 127mm |
| Item Width | 152mm |
| Item Height | 50mm |
| Item Weight | 180g |
| Language | English |
| Release Date | 07/09/2021 |
| Type | Clay & Dough |
| Title | Batman - Super Dough Model Kit |
| Min. Number of Players | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| MPN | SD89466 |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 8436546894674 |
Check the listing for details. Batman - Super Dough Model Kit. Condition: New, Made in UK. Listed at 16.61 USD. Great for fans of the DC Comics Universe Ages 3 and up. Produced by SD Toys. Title: Batman - Super Dough Model Kit. Type: Clay & Dough. Great gift idea: Makes a fun and creative present for any DC fan.