| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Action | Dual Action |
| Power Source | Corded Electric |
| Custom Bundle | No |
| MPN | B02PO24 |
| Item Length | 46.5 cm |
| Item Height | 16 cm |
| Voltage | 110 V |
| Cable Length | 3 meters |
| Item Width | 16.5 cm |
| Battery Technology | No Battery |
| Orbit | 21 mm |
| Battery Included | No |
| Color | Black |
| Item Diameter | 6 in ( 150 mm ) |
| Variable Speed | 6 speeds |
| No-load Speed | 1000-3800 rpm/min |
| Material | ABS |
| Polished Mandrel Thread | M 8 |
| Brand | BATOCA |
| Type | Polisher |
| Battery Capacity | No Battery |
| Disc Diameter | 6 in |
| Model | dual action car polisher buffer machine |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 3.648 kg |
| Power | 700 W |
Check the listing for details. BATOCA Car Polisher Dual Action Buffer Tool only.. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 78.99 USD. BATOCA Car Polisher Dual Action Buffer Tool only Has some minor scratches and scuffs see pictures Please see pictures carefully as they are a good part of the description. If you have any questions, please feel free to ask. Buyer will receive actual items shown. Free Shipping. Please keep in mind I use whichever shipping method is cheapest since it is at my cost. Shipping method may vary by destination. Any questions please feel free to ask. Please review the pictures above carefully. Only what is pictured is included. Buyer will receive actual items shown. This will ship USPS if it fits in a Flat Rate Box or First-Class Mail. This will ship FedEx for anything larger. Please keep in mind FedEx will not ship to a P.O Box Address. Payment must be made within 4 business days. After that eBay opens an unpaid item case automatically. {To many unpaid items} PLEASE READ THE WHOLE AD BEFORE YOU PURCHASE. PLEASE ASK QUESTION BEFORE YOU PURCHASE. I HAVE NO HISTORY ON THESE ITEMS, THEY ALL COME FROM STATE & CITY AUCTIONS, DISCOUNT STORES OR I BUY STUFF IN BULK. PAYMENT HAS TO BE MADE WITHIN 4 BUSINESS DAYS. MERCHANDISE WILL SHIP WITHIN 1 - 2 BUSINESS DAYS OF PAYMENT. You will receive the actual items shown in the pictures. PLEASE CHECK MY OTHER ITEMS FOR SALE. Thank you.