| Number of Compartments | 1 |
|---|---|
| Shape | Novelty |
| Power Source | No |
| Color | Multicolor |
| Item Diameter | 18 cm |
| MPN | Baking Tools |
| Material | PP |
| Item Depth | 900 Milliliters |
| Brand | Branded |
| Type | Cupcake/Muffin Maker |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | No |
| Item Height | 7.3 in |
| Model | Baking Tool |
| Features | Anti Slip, Drip Tray |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 PC |
| Power | No |
| Item Weight | 10.7 ounces |
| Item Width | 1 1 cm |
Check the listing for details. Pancake Cupcake Batter Dispenser Bakeware Maker with Measuring Label Baking Tool. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 19.99 USD. ⭐ BATTER UP! Made entirely of high quality BPA-free plastic this easy to use 4 cup capacity pourer is designed with a wide mouth opening making filling it up a breeze and the quick close valve makes pouring the perfect pancake like a pro seem like child's play!