| Brand | Effluvialtech |
|---|---|
| Type | Charger |
| Warranty | 6 Month |
| Generator Power | 15KW |
| Voltage | 220V |
| Manufacturer Part Number | 033192 |
| Set or Single Item | Single Item |
| Features | Portable |
| Maximum Input Current | 20A |
| Unit Quantity | 1 |
| lnstantaneous Starting Current | 2000A |
| UPC | 198462102780 |
Check the listing for details. Battery Charger Engine Starter Auto Strong Engine Starter 220V 12V/24V 2000A. Condition: New. Listed at 369.00 USD. Model 2000A. 24V charging: 20-29V. Battery connecting line 35mm² 2m. High-power special battery clamp, excellent electrical conductivity, copper plating process, greater current. Hope for your understanding.