| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Mounting Style | Stand Alone |
| Minimum Operating Frequency | 50HZ |
| Termination Style | Wire Terminal |
| UPC | Does not apply |
| Primary Current Rating | 1A |
| Input Voltage | AC 100V - 240V |
| MPN | 162246-zf |
| Conversion Function | Step-down |
| Brand | Mr.Li Battery |
| Primary Voltage Rating(AC) | 220/110v |
| Type | Autotrasformer |
| IP Rating | 60HZ |
| Number of Phase | 1 |
| Number of Outlets | 1 |
| Maximum Operating Frequency | IP14 |
| Secondary Current Rating | 8 A |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 100 W |
| Output Voltage | 12 V |
| Voltage Conversion | Step-Down Only |
Check the listing for details. Battery Pack 12V 100 Watt USB. Condition: New. Listed at 49.00 USD. Battery Pack 12 V, 10.4 Ah, 100 Wattswith 2 USB Ports Input Voltage AC 100V - 240 VOutput Voltage 12V, USB Voltage 5 VOutput plug 5.5 x 2.1 mmBattery level indicatorABS HousingDimensions 6 x 3-1/2 x 2-1/2 inchWeight 2 lbsCharger power cord length 2-1/2 feet