| Audio Output Mode | Mono |
|---|---|
| Compatible Devices | Desktop |
| System Configuration | 1.0 Channel |
| Shape | Rectangular |
| Specific Uses For Product | For Computers |
| Power Source | Battery Powered |
| Controller Type | Battery Powered |
| Upc | 713458089199 |
| Surround Sound Formats | None |
| Item Length | PC Motherboard Speaker |
| Speaker Maximum Output Power | 3 Watts |
| Smart Home Compatibility | None |
| Speaker Type | Internal |
| Audio Inputs | None |
| Unit Type | Unit |
| Antenna Location | For Computers |
| Item Height | PC Motherboard Speaker |
| Connectivity Protocol | Wired |
| Enclosure Material | Plastic |
| Features | Flush Mount, Internal, Mono, Push Button, Piezo Speaker, Lightweight |
| Unit Quantity | 3 |
| Frequency Response | 8 Hz |
| Item Width | PC Motherboard Speaker |
| Audio Driver Type | Piezoelectric Driver |
| Built-in Media | 2 X Speaker, 1 X Speaker Driver |
| Color | Black |
| Control Method | Push Button |
| Compatible Model | For PC Motherboard |
| Material | Plastic |
| Is Waterproof | False |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Brand | Unbranded |
| Type | Internal Speaker |
| Number Of Audio Channels | 3.0 |
| Speaker Size | 3 Inches |
| Model | PC Motherboard Speaker |
| Connectivity | Wired |
| RMS Power | 3 W |
| Item Weight | 0.02 lbs |
| Connectivity Technology | Wired |
Check the listing for details. Battery-Powered 3-Pack BIOS Alarm Buzzer for PC Motherboard Diagnostics. Color: Black, Condition: New. Listed at 11.69 USD. Ensure your PC operates smoothly and efficiently with our high-performance BIOS Alarm Buzzer set. Why Choose Our BIOS Alarm Buzzer?. BIOS Alarm Sound Codes Easy plug-and-play installation onto the Speaker header connection of your motherboard.