| Net/gross weight | 7.1kgs/12kgs |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Stroke | 50mm |
| Crimping force | 80KN |
| Product name | battery powered hydraulic cable cutting tool |
| Voltage | 18V/4.0Ah |
| Cutting range | diameter 85mm Cu/Al Cable |
| place of origin | China |
| Package | Plastic Box |
| Certificate | ISO9001-2008 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Battery Powered Hydraulic Cable Cutting Tool Cable Cutter for CU/AL Cable. Condition: New, Made in China. Listed at 807.03 USD. Cutting range. Net/gross weight.