| Main Color | Transparent |
|---|---|
| Brand | Uxcell |
| Country of Manufacture | CHINA |
| Case Size | 149 x 94 x 55mm / 5.87" x 3.7" x 2.17" (L*W*H) |
| Material | PP |
| Color | 20AA + 14AAA + 1*9v |
| Variation Theme | Color |
| Net Weight | 114g |
| Package Content | 1 x Battery Storage Box |
| ItemPackageQuantity | 1 |
| Capacity | for 14 AAA + 20 AA + 1pcs 9V Battery |
| UPC | 605322900610 |
Check the listing for details. Battery Storage Case Protective Holder Container Transparent for AAA/AA Battery. Color: 20AA + 14AAA + 1*9v, Condition: New. Listed at 12.39 USD. Description: This power supply storage box is a simple and practical power supply box organizer, which is made of transparent PP materials, there are grooves to prevent them sliding on the inside, perfect storage case for AAA/AA/C/D/9V. Features:This power supply box can be placed various size power supply and other parts (such as - power supply tester or small flashlight, etc). of PP material, transparent and practical.Specially designed in the inner side, prevent the power supply from rolling.Easy for carrying around.Environmental protection: Storage power supply for recycle when the power supply runs out.Package Included:1 power Supply Storage Box.