| Maximum Torque | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Power Source | Battery |
| MPN | 1781C-B1 |
| Charging Time | Unknown |
| Number of Batteries | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Features | Compact |
| Unit Quantity | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | Unknown |
| Battery Included | Yes |
| Color | Red |
| Set Includes | Battery |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Bauer |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Model | Bauer 1781C-B1 |
| Chuck Type | Keyless |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Power | 20V |
| Item Weight | 4.9 lbs |
Check the listing for details. BAUER 20V Cordless 1/4 in. Hex Compact Impact Driver 1781C-. Color: Red, Condition: Used. Listed at 39.94 USD. This Bauer cordless impact driver is the perfect addition to your toolkit.