| All returns accepted | Returns Accepted |
|---|---|
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| Material | Aluminum |
| Steerer Tube Diameter | 1-1/8 in |
| Stem Type | Threadless |
| Color | Black |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Length | 50 mm |
| Handlebar Clamp Diameter | 31.8 mm |
| Brand | Bavel |
| Part Type | Stem |
Check the listing for details. BAVEL 1 1/8 x 50 x 31.8 THREADLESS STEM. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 39.99 USD. Great new take off condition ASK QUESTIONS BEFORE BIDDING OR BUYING ITEM***ALL ITEMS ARE SOLD AS IS***ALL SALES ARE FINAL*** NO WARRANTIES IMPLIED OR EXPRESSED***NO RETURNS***NO REFUNDS***PAYPAL ONLY***IMMEDIATE PAYMENT REQUIRED***US BUYER ONLY***WILL ONLY SHIP TO U.S. CONFIRMED ADDRESS***RIDE SAFE***THANK YOU***