| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 235-21003-13173-CYMX |
| MPN | 235-21003-13173-CYMX |
| Color | Brown |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Adelyn Rattan & Wood Queen Size Headboard in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Adelyn Rattan & Wood Queen Size Headboard in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271381135 |
Check the listing for details. Baxton Studio Adelyn Rattan & Wood Queen Size Headboard in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 464.42 USD. Exuding the grace of paradise, the Adelyn headboard transforms the mood of any space. Material: Wood, rattan. Constructed from mahogany wood, engineered wood and natural rattan. Modern bohemian queen size headboard.