| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Ashfield |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 142-21003-7988-CYMX |
| MPN | 142-21003-7988-CYMX |
| Color | Brown |
| Type | TV Stands |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 23" |
| Item Width | 59" |
| Item Length | 15" |
| Category | TV Stands |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Ashfield 60" TV Stand in Dark Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | TV Stands |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Ashfield 60" TV Stand in Dark Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 680270584594 |
Check the listing for details. Baxton Studio Ashfield 60" TV Stand in Dark Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 223.35 USD. Solid rubberwood legs provide strong structural supports. Finish: Dark Brown. Solid wood legs. Silver powder-coated handles. Assembly required.