| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 261-21003-14399-CYMX |
| MPN | 261-21003-14399-CYMX |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 20" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Baxton Studio Belden Boucle Upholstered Wall-Mounted Headboard - |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Belden Boucle Upholstered Wall-Mounted Headboard - |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271473212 |
Check the listing for details. Baxton Studio Belden Boucle Upholstered Wall-Mounted Headboard - Cream - Queen. Color: White, Condition: New. Listed at 121.01 USD. Create the cozy oasis you deserve while maintaining a chic minimalist aura with the lovely Belden hanging headboard. Premium Boucle Upholstery: Wrapped in sumptuous boucle fabric for a cozy and contemporary aesthetic.