| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 221-21003-7504-7501-7502-CYMX |
| MPN | 221-21003-7504-7501-7502-CYMX |
| Color | Brown |
| Type | Bedroom Sets |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 31" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 16" |
| Category | Bedroom Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Calypso Two-Tone White and Walnut Brown Wood 3-Piec |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Bedroom Sets |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Calypso Two-Tone White and Walnut Brown Wood 3-Piec |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271382828 |
Check the listing for details. Baxton Studio Calypso Two-Tone White and Walnut Brown Wood 3-Piece Storage Set. Color: Brown, Condition: New. Listed at 771.39 USD. Made in Malaysia, this lovely set includes one dresser, one chest, and one nightstand comprised of wood. Mid-century set includes one (1) 6-drawer dresser, one (1) 5-drawer chest, and one (1) 2-drawer nightstand.