| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 181-21003-11133-CYMX |
| MPN | 181-21003-11133-CYMX |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Clive Vintage Walnut Finished Wood Queen Size Headb |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Clive Vintage Walnut Finished Wood Queen Size Headb |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271168538 |
Check the listing for details. Baxton Studio Clive Vintage Walnut Finished Wood Queen Size Headboard. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 169.32 USD. Add a charming highlight to your bedroom with the Clive headboard. Made in Malaysia, the Clive is constructed from wood featuring a natural ash walnut finish. Horizontally set slatted wood is encased within a striking arched silhouette for a vibrant look that radiates rustic appeal.