| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 191-21003-11532-CYMX |
| MPN | 191-21003-11532-CYMX |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Wood |
| UPC | 193271182961 |
Check the listing for details. Baxton Studio Dexter Light Gray and Brown Finished Wood Queen Size Headboard. Color: Gray, Condition: New. Listed at 169.32 USD. Develop your bedroom into a cherished getaway with the Dexter headboard. Made in Malaysia, this headboard is constructed from wood showcasing a warm walnut brown finish. Its channel tufted design utilizes plush foam underneath smooth fabric to provide superb support for you to lean against as you sit in bed.