| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 179-21003-11151-CYMX |
| MPN | 179-21003-11151-CYMX |
| Color | Walnut |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Harena Ash Walnut Finished Wood Full Size Headboard |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Harena Ash Walnut Finished Wood Full Size Headboard |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271168712 |
Check the listing for details. Baxton Studio Harena Ash Walnut Finished Wood Full Size Headboard. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 158.96 USD. Highlight your bedroom with the stunning Harena headboard. Its slatted wood design allows light to flow more easily throughout the room. Requiring assembly, the headboard is supported by sturdy wood legs that feature six pre-drilled holes for easy height customization.