| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Hilda |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 142-21003-7759-CYMX |
| MPN | 142-21003-7759-CYMX |
| Color | Gray |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 62" |
| Item Width | 81" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Baxton Studio Hilda Tufted King Panel Headboard in Grayish Beige |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Hilda Tufted King Panel Headboard in Grayish Beige |
| Installation | Yes |
| UPC | 680270582989 |
Check the listing for details. Baxton Studio Hilda Tufted King Panel Headboard in Grayish Beige. Color: Gray, Condition: New. Listed at 266.99 USD. Complete your bedroom interior with the Hilda fabric upholstered headboard. Constructed of solid rubberwood and MDF, the Hilda headboard is upholstered in durable grayish beige fabric. Cushioned headboard provides softness and shape, allowing you to rest comfortably.