| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 159-21003-9856-CYMX |
| MPN | 159-21003-9856-CYMX |
| Color | Brown |
| Type | Rack Shelving |
| Style | Modern |
| Item Height | 62" |
| Item Width | 31" |
| Item Length | 11" |
| Category | Rack Shelving |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Janne Dark Brown Finished 8-Cube Storage Shelf |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Rack Shelving |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Janne Dark Brown Finished 8-Cube Storage Shelf |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271046591 |
Check the listing for details. Baxton Studio Janne Dark Brown Finished 8-Cube Storage Shelf. Color: Brown, Condition: New. Listed at 150.98 USD. Display your favorite objects on the Janne shelf. Constructed from wood, the Janne features a dark brown finish for a refined look. Eight shelves provide space to display books, decor, and more. The Janne shelf is made in Malaysia and requires assembly.