| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Rattan |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 211-21003-12749-CYMX |
| MPN | 211-21003-12749-CYMX |
| Color | Mahogany |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Rattan |
| UPC | 193271289790 |
Check the listing for details. Baxton Studio Laina Modern Bohemian Brown Rattan Queen Size Wall-mount Headboard. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 210.59 USD. Give the scenery of your bedroom a graceful, serene update with the lovely Laina headboard. Made in Indonesia, this stunning piece is handcrafted from natural rattan by skilled artisans. The Laina will arrive fully assembled and features a wall-mountable design that quickly and easily transforms any bedroom space.