| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 153-21003-9405-8026-CYMX |
| MPN | 153-21003-9405-8026-CYMX |
| Color | Brown |
| Type | Dining Sets |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 29" |
| Item Width | 43" |
| Item Length | 28" |
| Category | Dining Sets |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Lanier 5-Piece Wood Dining Set in Sand and Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Lanier 5-Piece Wood Dining Set in Sand and Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271032648 |
Check the listing for details. Baxton Studio Lanier 5-Piece Wood Dining Set in Sand and Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 461.99 USD. Designed with both comfort and style in mind, each chair features a plush foam-padded seat, as well as a striking cut-out design on its back. Tapered feet add a classic, refined touch. Equally enjoyable for both dinner parties and family dinners, the Lanier set is sure to enhance any dining experience.