| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 234-21003-13286-CYMX |
| MPN | 234-21003-13286-CYMX |
| Color | Oak |
| Type | Pub Tables |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 35" |
| Item Length | 35" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Leena Natural Oak Finished Wood Counter Height Pub |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Leena Natural Oak Finished Wood Counter Height Pub |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271391523 |
Check the listing for details. Baxton Studio Leena Natural Oak Finished Wood Counter Height Pub Table. Color: Oak, Condition: New. Listed at 208.51 USD. Made in Malaysia, this mid-century piece is crafted from sturdy wood. The Leena requires assembly and utilizes angled legs connected by an eye-catching crisscross base for excellent stability and support in stunning design.