| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 168-21003-10903-CYMX |
| MPN | 168-21003-10903-CYMX |
| Color | Brown |
| Type | Pub Tables |
| Style | Modern |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 35" |
| Item Length | 35" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Baxton Studio Lenoir Walnut Brown Finished Wood Counter Height Pub Table. Color: Brown, Condition: New. Listed at 231.99 USD. Clean lines and quality craftsmanship make the Lenoir pub table an easy addition to the modern dining room. Made in Malaysia, the Lenoir is constructed from durable wood and comfortably seats up to four. A warm walnut brown finish and square tabletop lend a contemporary look that complements any space. The table requires assembly and is supported by strong, slender legs. With its compact size, the Lenoir pub table is well suited for smaller dining spaces. Dimensions: 36" high x 35.4" wide x 35.4" deep; Legs: 35.4" high;Features : Modern and contemporary pub tableConstructed from rubberwood and MDF woodWalnut brown finishSquare tabletopSeats up to 4Assembly requiredMade in MalaysiaSpecifications : Product Dimensions : Dimensions: 36" high x 35.4" wide x 35.4" deep; Legs: 35.4" high;