| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Faux Leather |
| Collection | Myra |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | BBT6505-White-Full HB |
| MPN | BBT6505-White-Full HB |
| Color | White |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Baxton Studio Myra Faux Leather Tufted Full Panel Headboard in Wh |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Myra Faux Leather Tufted Full Panel Headboard in Wh |
| Installation | Yes |
| UPC | 847321040960 |
Check the listing for details. Baxton Studio Myra Faux Leather Tufted Full Panel Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 132.66 USD. Add an accent of interest to your bedroom style with the Myra Upholstered Headboard. Leg supports are invisible once set up and can be adjusted to suit the height of your ensemble for convenience. Cushioned layer for softness and comfort.